تبلیغات
پایگاه شهدای خیبر

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

منوی اصلی
نویسندگان
آمار وبلاگ

فاكس‌نیوز: برنامه هسته‌ای ایران نه با جنگ متوقف می‌شود نه با تحریم

خبرگزاری فارس: یك شبكه تلویزیونی آمریكایی با انتشار مقاله‌ای در پایگاه خبری خود با هشدار درباره واكنش انتقام‌جویانه ایران، اعلام كرد كه راهكار متوقف كردن برنامه هسته‌ای ایران نه جنگ است نه تحریم.


به گزارش فارس، "جاناتان كرشنر " در مقاله‌ای كه در پایگاه خبری شبكه تلویزیونی آمریكایی "فاكس نیوز " منتشر شد، اذعان كرد كه تحریم ایران و اقدام نظامی علیه آن نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف كند.
"جانتان كرشنر " در این مقاله درباره آنچه بلندپروازی هسته‌ای ایران خواند، تاكید كرد كه جنجال كنونی كه درباره بهترین راه متوقف كردن بلندپروازی هسته‌ای ایران درست شده است، راهكارهایی در خود دارد كه همه اشتباه است.
رئیس مركز مطالعاتی جنگ و صلح «رپی» در دانشگاه كارنل آمریكا، با طرح این پرسش كه "چگونه می‌توانیم مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شویم؟ "، اعلام كرد كه دو دسته از اشخاص هستند كه در این خصوص اختلاف نظر دارند.
وی افزود: یك دسته كه راه دیپلماتیك و تحریم را ترجیح می‌دهند و آن را در مقابله با كسانی مطرح می‌كنند كه معتقدند تحریم كارساز نیست و دسته دیگر كه اعلام می‌كنند كه اقدام نظامی تنها راه موجود است.
نویسنده این مقاله با اشاره به راه اقدام نظامی علیه ایران، درباره واكنش انتقام‌جویانه ایران هشدار داد و تاكید كرد كه طبیعتا هر اقدام نظامی علیه ایران سبب واكنش انتقام‌جویانه این كشور خواهد شد؛ ایرانی كه عربستان سعودی، پاكستان و افغانستان در همسایگی آن هستند و تنگه هرمز نیز در اختیار این كشور است.
وی افزود، طبیعی است كه ایران حملات انتقام‌جویانه‌ای به كشورهای كمك كننده به آمریكا در حمله به این كشور انجام می‌دهد و كشورهایی را كه به هواپیماهای آمریكایی اجازه فراز و فرود می‌دهند، هدف می‌گیرد و این همان امری است كه این كشورها را در جنگ مستقیم با ایران وارد می‌كند.
رئیس مركز مطالعاتی رپی در ادامه راهكار خود را پیشنهاد كرد و با بیان اینكه نه جنگ نه مذاكره می‌تواند در متوقف كردن ایران هسته‌ای موفق باشد، تاكید كرد كه تنها راه این كار، تغییر نظامی ایران از داخل است.
وی به نسل جوان امروز ایران اشاره و تصریح كرد كه میانگین سن ایرانی‌ها 27 سال است و این بدان معناست كه بیشتر جوانان ایران پس از انقلاب اسلامی متولد شده‌اند و این بدین معناست كه تغییر نظام ایران باید از داخل شكل بگیرد و برای این امر باید رهبران آینده ایران را حمایت كرد.
جاناتان كرشنر این گزینه را بهترین راه برای آمریكا جهت متوقف كردن ایران هسته‌ای اعلام كرد.
نظرات
مطالب اخیر
آرشیو ماهانه
لینکستان دوستان